logo
Çağrı Merkezi;
+90 (212) 535-7264
Bize Yazın;
iletisim@teknikfotokopi.com

Turgay Şerene veda

84 yaşında aramızdan ayrılan A Milli Futbol Takımı ve Galatasaray'ın efsane kalecisi Turgay Şeren için ilk tören Florya'daki Galatasaray Yardımlaşma Vakfı'nda  gerçekleşti.

Galatasaray Yardımlaşma Vakfı'ndaki törene Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, yönetim kurulu üyeleri, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Galatasaraylılar Yardımlaşma Vakfı Kurucu Başkanı Oğuz İmregün, Galatasaray Yardımlaşma Vakfı Başkanı Sonay Kale, altyapı futbolcuları ve Şeren'in sevenleri katıldı.

Başkan Dursun Özbek burada yaptığı konuşmada, "Galatasaray'ın iftihar ettiği birisiydi.

Hem Galatasaray, hem de Türkiye Cumhuriyeti'ne verdiği hizmetlerden ötürü herkesin sevgisini kazanmış örnek bir insandı. Gelecek nesiller, sporcular, Turgay Şeren'in hayatını okumalı, insan olarak beyefendiliği örnek almalı. Kendisiyle hep iftihar ettik. Onu bugün son yolculuğuna uğurluyoruz. Allah rahmet eylesin. Ailesine başsağlığı diliyorum.

Galatasaray taraftarının, camianın, Türkiye Cumhuriyeti'nin başı sağ olsun. Allah hepimize böyle bir geçmiş ve gelecek nasip etsin, mekanı cennet olsun" dedi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin ise, Turgay Şeren'in sevenlerine başsağılığı dileyerek başladığı konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Şeren gelecek nesillere hep örnek olacak. Her türlü imkanların az olduğu dönemde, fedakarlığın en yüksek seviyesinde hem milli takıma hem Galatasaray'a hizmet etti. Ona Allah'tan rahmet diliyorum. Gelecek nesillere iyi bir örnek olacağını düşünüyorum."


Turgay Şeren için bir tören de  saat 15:00'te Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena Arena Batı Lounge bölümünde anma töreni düzenlendi.

Şeren'in cenazesi ise Teşvikiye Camii'nde kılınacak ikindi namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedilecek.


Turgay Şeren için bir tören de  saat 15:00'te Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena Arena Batı Lounge bölümünde anma töreni düzenlendi.


Törene, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray camiasının önde gelen isimleri, Galatasaray futbol takımı oyuncuları ve teknik direktör Jan Olde Riekerink katıldı. Bir dakikalık saygı duruşuyla başlayan veda töreninde ilk konuşmayı Turgay Şeren'in oğlu Emre Şeren yaptı. Emre Şeren, "Atatürk babam için, dedeme 'Bunu lider olarak yetiştireceksin, adı da Türkay olacak' demiş. Babam bu isme layık oldu diye düşünüyorum. Onun ardından söylenenler bizim için gurur verici. Babam hayatını Galatasaray'a adadı. Cennette Berlin Panteri'ne ihtiyaç varmış, efsaneler tekrardan buluştu" ifadesini kullandı.

aşkan Dursun Özbek burada yaptığı konuşmada, "Galatasaray'ın iftihar ettiği birisiydi. Hem Galatasaray, hem de Türkiye Cumhuriyeti'ne verdiği hizmetlerden ötürü herkesin sevgisini kazanmış örnek bir insandı. Gelecek nesiller, sporcular, Turgay Şeren'in hayatını okumalı, insan olarak beyefendiliği örnek almalı. Kendisiyle hep iftihar ettik. Onu bugün son yolculuğuna uğurluyoruz. Allah rahmet eylesin. Ailesine başsağlığı diliyorum. Galatasaray taraftarının, camianın, Türkiye Cumhuriyeti'nin başı sağ olsun. Allah hepimize böyle bir geçmiş ve gelecek nasip etsin, mekanı cenne