logo
Çağrı Merkezi;
+90 (212) 535-7264
Bize Yazın;
iletisim@teknikfotokopi.com

İstanbul İçin Tarihi Karar Bir Devir Sona Eriyor

İstanbul Esenler Otogarını İşleten Şirkete Tahliye Kararı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Esenler'deki büyük İstanbul Otogarı'nı işleten şirketten amacına uygun kullanım yapılmadığı için otogarın 15 gün içinde tahliye edilmesini istedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Büyük Otogarını İşleten şirketin 15 gün içerisinde tahliye edilmesine karar verdi. 9 Ağustos 2016 tarihli, İstanbul 17. Noterliği aracılığıyla gönderilen yazıda otopark ücreti alınması tahliye gerekçesi olarak gösterildi.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Avrasya Terminal İşletmeleri Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yıldırım, "Evrağı henüz görmedim ama bizim 25 yıllık sözleşmemiz var. El koymanın ağır bedeli vardır. 2019 yılında bitiyor bizim sözleşmemiz. Usülsüz bir şey varsa cezası kesilir" açıklamasını yaptı.

GALİP ÖZTÜRK DUYURDU


Otogarın tahliyesine ilişkin İBB'nin talebi hakkında hapis cezası olan ve yurtdışında bulunan Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk de Twitter hesabı üzerinden duyurdu.

330 FİRMA HİZMET VERİYOR

Büyük İstanbul Otogarı'nda günde 2 bin otobüs çıkış yapıyor yine bir o kadar araç da giriş yapıyor. Günde 100 bin kişinin hareket halinde olduğu Otogar'da toplam 168 yazıhane ve 330 kadar da firma bulunuyor.

Büyük İstanbul Otogarı'nın tahliyesi isteği 4 yıl önce de gündeme gelmişti.

İşte o yazı:İBB 11 CEP OTOGARI YAPACAK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, otogarlarda yaşanan karmaşanın, trafik sorununun ve adli olayların önüne geçmek için 11 cep otogarı yapma kararı almıştı. Anadolu ve Avrupayakasına dağılacak olan cep otogarları sayesinde İstanbullu rahat bir nefes alacak. Alibeyköy'de ilki açılan cep otogarları için AtaşehirPendikKurtköyÇamlıcaAvcılar,Silivri gibi yerler seçilecek. 11 cep otogarının işletmesini de İSPARK yapacak.

İKİ YAKAYA DAĞITILACAK

ÇamlıcaAtaşehir'de yapılması planlanan cep otogarlarının projesi için ihale sonlandırıldı. Yakında inşaatı başlayacak olan projenin 6 ayda bitirilmesi amaçlanıyor. Çamlıca ve Ataşehir dışında Pendik ve Kurtköy'e de cep otogarları yapılacak. taksim beşiktaş ortaköy levent mecidiyeköy şişli maslak kadıköy 

Kaynak: Hürriyet