logo
Çağrı Merkezi;
+90 (212) 535-7264
Bize Yazın;
iletisim@teknikfotokopi.com

iOS 10 ile neler değişecek?

WWDC 2016 konferansına dün start veren Apple'ın en dikkat çeken duyurusu kuşkusuz iOS 10 oldu. Peki iOS 10 geçtiğimiz güncellemelerde pek çok kullanıcısının başını ağrıtan diğer versiyonlara oranla neleri değiştirecek? 

iOS 10 ile birlikte Siri ile ilgili pek çok şey açıklandı. Ancak dikkatli bakıldığında Apple'ın dijital asistanı ile ilgili yaptığı tek gerçek anlamdaki yeniliğin Siri'nin MacBook'lara entegre edilmesi olduğunu görüyoruz. 


Bu her ne kadar gelecek vadeden bir yenilik olsa da Siri'nin Android'in rakip uygulaması Android N'in gerisinde kaldığı gerçeğini değiştirmiyor. 


Zira Android N kullanıcı alışkanlıklarını baz alarak, kişilere restoran, konser vs önerilerinde bulunuyor. Kullanıcının sorusunda daha net bir cevap bulmak için kişi ile etkileşime giriyor ve örneğin bir turistik yapının önünde "Bunu kim yaptı" sorusu sorduğunda cümledeki kısıtlı bilgiye rağmen kullanıcıya cevap verebiliyor. 


Peki iOS 9.3.2 güncellemesi ile pek çok kullanıcısında hayat kırıklığı yaratan Apple, iOS 10'da kullanıcıya neler vadediyor? 


Siri'deki eksikliğin haricinde yeni iOS'taki Fotoğraflar uygulaması, fotoğraf arşivinizdeki sevdiğiniz fakat unuttuğunuz anları Memories’de otomatik olarak ortaya çıkararak yeniden keşfetmenizi sağlayacak.   


Memories, tüm fotoğraflarınızı ve videolarınızı tarayarak sevdiğiniz fakat unuttuğunuz etkinlikleri, seyahatleri ve kişileri bulup bunları harika bir koleksiyon olarak size sunacak.  


En sık kullanılan iOS uygulaması olan Mesajlar, iOS 10 ile animasyonlu ve kişisel yollarla ailenize ve arkadaşlarınıza daha anlamlı ve eğlenceli mesajlar göndermenizi sağlayacak.   


Peki iOS 10 hangi cihazlarda çalışacak? 

iPhone 5 


iOS 10 ile yeniden tasarlanan News uygulaması, belirli bölümler içerecek şekilde düzenlenen yeni 'Sizin İçin' sekmesi ile haberlerin bulunmasını kolaylaştırıyor.